Aktuality

  Co nás čeká          

20. října 2018            Zpěv tří zemí - tentokrát v Aši 
 
 
 
 
 

♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫

 

Událo se

 W.A.Mozart: Requiem
 
V sobotu 22. září se v Jindřichovicích u Kraslic sešli hudebníci a zpěváci z celého Karlovarského a Plzeňského kraje ke společnému provedení Mozartova vrcholného díla Requiem. Účinkujícími byly pěvecké sbory Chorus Egrensis (Aš), Vivat Musica (Kraslice), Cubitus (Loket) a Fontána (Mariánské Lázně), sóliové party zpívali Eliška Zajícová (soprán), Iveta Poslední (alt), Jaromír Bína (tenor) a Jan Fraus (bas). Zpěváci a na dvacet členů orchestru pod taktovkou Alexandry Benešové rozezněli  vnímavými posluchači zaplněné prostory kostela sv. Martina. Koncert byl pořádán k příležitosti 100. výročí ukončení 1. světové války. Na závěr večera se obloha nad kostelem rozsvítila bouřlivým ohňostrojem.
 
           
 
 

 

Herbst- & Weinfest Bad Elster

 
Podzimní slavnost určená  lázeňským hostům i obyvatelům městečka se letos konala ve víkendových dnech 22. a 23. září. Ve velkém hudebním pavilónu v Královském areálu lázeňského městečka Bad Elster jsme v dopolední části sobotního programu "Hosté hostům" hodinovým koncertem představili průřez naším repertoárem. 

Letní soustředění

28.7.2018

Tento letní, velmi teplý den, jsme věnovali společnému soustředění, jehož hlavním cílem bylo připomenout si a dopilovat náročnou skladbu - Mozartovo Requiem. Kromě členů našeho sboru byli účastníky i zástupci pěveckých sborů z Lokte a Kraslic. V příjemné atmosféře, k jejímuž navození přispěl i předcházející večer u ohýnku, jsme na tomto nádherném díle pracovali při dělených i společných zkouškách pod vedením naší Saši a kraslické sbormistryně Ivety Poslední, která bude při koncertě zpívat altové sólo. Na 30 lidí tedy v horku nebo mezi kapkami deště zpívalo a zpívalo a zpívalo... Čeká nás samozřejmě ještě další práce, včetně zkoušky s orchestrem a sólisty. 

V našem regionu jsme bohužel nenašli místo, kde bychom koncert mohli uskutečnit. 

Mozartovo Requiem si proto nebo přesto můžete poslechnout na koncertě 22. září v Jindřichovicích.

Srdečně zveme.