Aktuality

Co nás čeká  

Adventní a vánoční koncerty

 
 
17.12.2018    19 hod   J.J.Ryba - Česká mše vánoční v Lokti
 
 

5. - 6. ledna 2019    Praha

    5.1. v  16.30   zpěv při bohoslužbě 

                           kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru,  

                           po mši krátký koncert

    6.1. v  16.00  - Tříkrálový benefiční koncert

                             kostel Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí,     

                             spoluúčinkuje Gaudium Praha 

 

♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫

Událo se

Ovesné Kladruby - ještě jednou "Rybovka" (16.12.2018)

I tady jsme se zahřáli svařáčkem či čajíčkem, ochutnali jsme vánoční cukroví. Po koncertě jsme si odnášeli příjemné pocity, že jsme přispěli k předvánoční atmosféře, a krásně zdobené vánoční perníčky. 

                                                

Rybova Česká mše vánoční  v Krásnu (16.12.2018)

 

Kostel v Krásnu nás přivítal mrazivě. Klepali jsme se zimou, ale posluchači, kterých bylo věru hodně, byli pozorní a nám se zpívalo fajn. Po koncertě jsme se zahřáli na náměstí pod kostelem výborným svařáčkem a také vynikající zelňačkou, kterou nám servíroval pan starosta. Děkujeme.

Koncert v Rögnitzlosau (15.12.2018)   

Do Regnitzlosau jsme byli letos pozváni poprvé. Na vánočním koncertě v sále domu místního pěveckého spolku, který již oslavil 150 let svého trvání, Sängerbund 1860 (v současnosti je jeho dirigentkou paní Gudrun Spatschek), jsme se na pódiu střídali ještě také s komorním dívčím sborem Singende Rasselbande, jež právě dnes přijal nové jméno Jugendchor Regnitzlosau. Starosta města nás uvítal vřelými slovy se vzpomínkou na první hudební setkání s naším sborem loni v Podhradí a s příslibem další spolupráce. Zpívalo se nám zde velice dobře, obecenstvo bylo opravdu vřelé a atmosféra velmi přátelská. Mezi vystupující patřil také dechový orchestr Blaskapelle der Oberhartmannsreuther pod vedením Güntera Krodera. Ocenili jsme, že tato kapela není žádnou vesnickou kutálkou, provedení vybraných skladeb bylo opravdu vymazlené. Na závěr jsme si zazpívali všichni společně.

 

 

                                                  

 Návštěva v nemocnici (14.12.2018)

          Již potřetí měl náš pěvecký sbor možnost zazpívat v předvánočním čase       v nemocnici v Chebu. A to jak sestřičkám a pánům doktorům, tak i přímo na pokojích samotným pacientům. Věříme, že jsme je potěšili a dodali tak trochu síly a radosti do života. 

 

 

Předvánoční besídka sboru (10.12.2018)

A už jsou tu zas Vánoce. Na poslední předvánoční zkoušce nám náš Velký Ježíšek (možná Santa Claus, možná Papa Noel, nebo prostě skřítek ze severního pólu) rozdal symbolické dárečky. Překvapení  - nikdo neví, kdo komu a kdo od koho. Příjemná atmosféra, papáníčko, něco tekutin, vtipy a samozřejmě zpěv koled, vánočních i jiných písní za doprovodu kytary i bez ní.  Prostě pohoda.  

                VESELÉ VÁNOCE!

Adventní koncert a živý Betlém v Pomezí (9.12.2018)

  

Zahájení vánočních trhů (1.12.2018)

   Již  tradičně   jsme  navštívili   pěší  zónu v Selbu, abychom potěšili návštěvníky vánočních trhů hodinovým programem, ve kterém se střídaly české i německé koledy, poetické písně   z filmů a písně s vánoční tématikou. Bonusem bylo, že jsme vystupovali v historických oděvech poutníků k Betlému. Nechyběl ani anděl, tři králové a hlavně Josef s Marií a Jezulátkem.

 

 

 

 

Rozsvěcení vánočního stromu v Hranicích

Do Vánoc zbývá 24 dní a jako všude také v Hranicích se rozsvěcoval vánoční strom, a to v sobotu 1.12.2018 na Masarykově náměstí kolem šesté hodiny večerní za hlasitého odpočítávání přítomných. Program však byl zahájen o hodinu dřív v evangelickém kostele společným vystoupením pěveckých sborů Chorus Egrensis a dětského při ZŠ Hranic.  Malí i velcí zpěváci zazpívali v rámci živého betléma (dokonce i s malým živým "Ježíškem") známé vánoční koledy. Po koncertě se posluchači i účinkující přesunuli na Masarykovo náměstí, kde program pokračoval tvořivými dílnami pro děti, vystoupením malé zpěvačky Natálky Hagarové, vánočním slovem starosty. Pro zahřátí zde byly teplé nápoje a občerstvení. Cestou jste mohli potkat andělíčky, na vyhlídce nad náměstím pak vánoční atmosféru doladil žesťový kvintet Quintetus Cantorus.

Dušičky a pouť

Začátek listopadu každoročně patří vzpomínkám na naše zemřelé. I letos jsme si je připomněli na pátečních Dušičkách na ašském hřbitově, kde zazpívalo i několik členů našeho sboru. 

V neděli 4.11. se pak ozvalo několik písniček  v podání části sboru v katolickém kostele v Mokřinách při příležitosti poutě sv. Karla Boromejského.

 

     Zpěv Tří zemí  20. října 2018 

Letos se do Aše sjely dva dětské  - Chor der Oberschule Oelsnitz a SAšáci – DPSA (Aš), jeden ženský – Frauenchor des Handwerks (Oelsnitz) a tři smíšené sbory – Gesangverein 1848 (Rehau), New Voices Gesangverein 1848 (Rehau) a domácí Chorus Egrensis. 
 

Asi dvě stě padesát posluchačů téměř dvouhodinového koncertu si vyslechlo písně duchovní, tradicionály, gospely, skladby klasické i moderní. Vyvrcholením byl společný zpěv všech sborů (kolem sta zpěváků) zakončený evropskou hymnou z Beethovenovy 9. symfonie Óda na radost.  Právem byli na závěr účinkující odměněni potleskem, dirigenti jednotlivých sborů – Hermann Engel, Christel Scholz-Engel, Monika Borza a Alexandra Benešová – kyticí květů.

Jsme rádi, že jsme mohli na koncertě přivítat Dr. René Milfaita, koordinátora česko-německé spolupráce Sociální akademie Silberbach EJF, zástupce měst, jimiž byli starosta Aše pan Blažek a místostarosta Aše pan Klepáček, starosta Rehau pan Abraham a starosta Oelsnitz pan Horn. Velkou radost jsme měli z účasti zakládajících členů projektu „Zpěv tří zemí“, jako byli emeritní předseda rehauského sboru pan Waldemar Ehm a emeritní sbormistr ženského sboru z Oelsnitz pan Karl – Heinz Tietz.

Poděkování patří Česko-německému fondu budoucnosti a Městu Aš za finanční podporu projektu a římskokatolické farnosti Aš a Muzeu Aš za spolupráci.

♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫

Přečetli jsme si na facebooku:

 
 

 

Dalibor Blažek HNHRM pro Aš

20. říjen v 19:56

Poděkování pěveckému sboru Chorus Egrensis za zorganizování již 28 ročníků "Zpěvu tří zemí" v ašském katolickém kostele. Spolupráce sborů z Aše, Rehau a Oelsnitz trvá již 28 let a dnešní společný koncert byl skvělým vyvrcholením spolupráce v roce 2018. Tyto tři pěvecké sbory získaly v roce 2008 po právu prestižní cenu Euregia Egrensis. Všechny sbory byly výborné ale i bez povinného patriotismu byly ty ašské nejlepší (nejednalo se o soutěž!!). Za to si zaslouží obrovské uznání především sbormistryně Alexandra Benešová. Skvělé je i to, že si sbor vychovává mladou generaci. Pokračuje tak tradice, kterou kdysi založil Pěveckým sborem n.p. Tosta nezapomenutelný ředitel ZUŠ a sbormistr pan Vladimír Štěpán.

 

 W.A.Mozart: Requiem
 
V sobotu 22. září se v Jindřichovicích u Kraslic sešli hudebníci a zpěváci z celého Karlovarského a Plzeňského kraje ke společnému provedení Mozartova vrcholného díla Requiem. Účinkujícími byly pěvecké sbory Chorus Egrensis (Aš), Vivat Musica (Kraslice), Cubitus (Loket) a Fontána (Mariánské Lázně), sóliové party zpívali Eliška Zajícová (soprán), Iveta Poslední (alt), Jaromír Bína (tenor) a Jan Fraus (bas). Zpěváci a na dvacet členů orchestru pod taktovkou Alexandry Benešové rozezněli  vnímavými posluchači zaplněné prostory kostela sv. Martina. Koncert byl pořádán k příležitosti 100. výročí ukončení 1. světové války. Na závěr večera se obloha nad kostelem rozsvítila bouřlivým ohňostrojem.
 
           
 
 

 

Herbst- & Weinfest Bad Elster

 
Podzimní slavnost určená  lázeňským hostům i obyvatelům městečka se letos konala ve víkendových dnech 22. a 23. září. Ve velkém hudebním pavilónu v Královském areálu lázeňského městečka Bad Elster jsme v dopolední části sobotního programu "Hosté hostům" hodinovým koncertem představili průřez naším repertoárem. 

Letní soustředění

28.7.2018

Tento letní, velmi teplý den, jsme věnovali společnému soustředění, jehož hlavním cílem bylo připomenout si a dopilovat náročnou skladbu - Mozartovo Requiem. Kromě členů našeho sboru byli účastníky i zástupci pěveckých sborů z Lokte a Kraslic. V příjemné atmosféře, k jejímuž navození přispěl i předcházející večer u ohýnku, jsme na tomto nádherném díle pracovali při dělených i společných zkouškách pod vedením naší Saši a kraslické sbormistryně Ivety Poslední, která bude při koncertě zpívat altové sólo. Na 30 lidí tedy v horku nebo mezi kapkami deště zpívalo a zpívalo a zpívalo... Čeká nás samozřejmě ještě další práce, včetně zkoušky s orchestrem a sólisty. 

V našem regionu jsme bohužel nenašli místo, kde bychom koncert mohli uskutečnit. 

Mozartovo Requiem si proto nebo přesto můžete poslechnout na koncertě 22. září v Jindřichovicích.

Srdečně zveme.